Українська сторона у Тристоронній контактній групі в Мінську офіційно направила ноту щодо проведення позачергового засідання групи через так звані «вибори» на окупованому Донбасі. Росія поки ніяк не відповіла.

Про це повідомила представниця України в ТКГ, віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Ми наполягаємо на тристоронньому форматі переговорів , за участі України-РФ-ОБСЄ. Наразі вже маємо відповідь від представників ОБСЄ, які підтримують ініціативу і готові в будь-який момент зібрати засідання. РФ — мовчать, жодної відповіді, видно, в угарі святкують «результати» маріонеточних виборів», — написала вона.

Геращенко вважає, що за допомогою цих «виборів» Росія намагається легітимізувати так звані «республіки», дестабілізувати ситуацію в Україні напередодні президентських виборів та дискредитувати нормандський формат і мінський процес.

Нагадаємо, українська сторона в ТКГ назвала так звані «вибори» на окупованому Донбасі юридично нікчемними.

Нагадаємо, на «виборах» ватажків окупованої території Донеччини та Луганщини перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін та Леонід Пасічник

Зазначимо, що кінцеві результати підтвердили попередні результати та прогнози Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори»в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Президент України Петро Порошенко у Парижі обговорив псевдовибори на Донбасі з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, лідери «висловили тверду позицію щодо засудження фейкових «виборів» на Донбасі і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Литва закликала запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

Польща закликала Європейський союз ввести санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу.

У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У США заявили, що засуджують «вибори» на Донбасі, а також пообіцяли, що Вашингтон продовжить накладати на Росію санкції до повного виконання Мінських домовленостей.

Поділитись: