У німецькому уряді заявили, що навіть після реалізації російських проєктів «Північний потік-2» та «Турецький потік» Україна має залишитися транзитером газу до Європи.

Про це йдеться у заяві уряду, передає «Укрінформ».

«Що стосується політичного виміру проєкту Nord Stream 2, то для федерального уряду є головним те, що Україна повинна залишатися країною транзиту газу і з «Північним потоком-2», — повідомили у Німецькому уряді.

Там зазначають, що позиція уряду щодо необхідності забезпечити транзит газу через Україну, залишається незмінною. Зокрема, раніше її висловлювала канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Зазначимо, що Німеччина — чи не найбільший прихильник будівництва російського трубопроводу «Північний потік-2», який має постачати газ з Росії в обхід газотранспортної системи України.

У найближчі роки Німеччина планує відмовитися від використання атомних електростанцій, які має замінити на газові. Для цього країні потрібно купувати додаткові обсяги газу.

17 вересня стало відомо, що будівництво «Північного потоку-2» наблизилося до економічної зони Данії. Надалі будівництво трубопроводу припинять доти, доки Данія не видасть всі необхідні для цього дозволи.

Зазначимо, що російський трубопровід має пролягати через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Наразі Данія залишається єдиною країною, яка не надала відповідного дозволу на будівництво Росії, через що запуск трубопроводу, найімовірніше, відкладеться. Втрати Газпрому від такої затримки експерти оцінюють у 660 мільйонів євро.

Нагадаємо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Тоді на розгляді в уряду Данії перебувало ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Поділитись: