Україна не веде переговорів про пряму купівлю газу у Газпрому — прем'єр-міністр
Українська сторона не проводить окремих переговорів про відновлення прямих купівель газу у Газпрому.
Про це Гончарук повідомив під час брифінгу за підсумками засідання уряду 27 листопада.
«Ніяких окремих переговорів не ведеться. У нас є переговори про продовження транзиту газу з РФ до ЄС. В межах цих перемовин є багато питань, умов, пропозицій та ідей. Не існує ніяких окремих переговорів про відновлення купівлі газу з РФ», — повідомив Гончарук.
Він зазначив, що Україна на переговорах на транзит виступає за укладання довгострокового договору на транзит.
Зазначимо, що 26 листопада 2015 року Україна припинила купувати газ напряму у Газпрому. Закупівля російського газу напряму не здійснюється вже 4 роки.
18 листопада у Газпромі заявили, що надіслали Нафтогазу офіційну пропозицію про укладання нової угоди на транзит газу на 1 рік або продовження чинних контрактів. Умовою цього є відмова України від претензій до Газпрому в межах перемоги у Стокгольмському арбітражі, а також від штрафу, який на Газпром наклав українських антимонопольний комітет. Також російська сторона хоче відновити прямі поставки газу до України за зниженими цінами.
В українському уряді цю пропозицію назвали неприйнятною. У Нафтогазі надіслали офіційну відповідь, у якій запропонували, щоб Газпром погасив свій борг за рішеннями Стокгольмського арбітражу газом.
У Нафтогазі відповіли на російську пропозицію щодо знижки на газ, зазначивши, що у разі відмови від виграшів у Стокгольмі, така знижка окупиться лише через 28 років, в той час як стягнути заборгованість з Газпрому Нафтогаз може у Нідерландах уже у 2020 році.
Раніше у російському Міненерго заявляли, що пропонують провести переговори про транзит газу 29 листопада, однак там ще не визначилися з форматом переговорів. Водночас у Єврокомісії повідомили, що переговори можуть продовжитися на початку грудня 2019 року.
Зазначимо, що Україна на переговорах про транзит газу намагається укласти з Росією довгостроковий контракт на транзит газу терміном на 10 років з фіксованими обсягами транзиту, а також відповідальністю сторін за порушення угоди. Крім цього, за наполяганням України та ЄС, новий контракт мають укласти за європейськими правилами. Для цього в Україні ухвалили закон про анбандлінг Нафтогазу, який передбачає створення незалежного від Нафтогазу Оператора ГТС.
Раніше у Нафтогазі повідомляли, що Російський Газпром надіслав офіційну відмову постачати газ до України напряму. Це порушує контракт, що діє між Україною та Росією, через що Нафтогаз вимагає у Газпрому компенсації у новому позові до Стокгольмського арбітражу.
- Поділитися: