Україна продовжуватиме співпрацю з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та Європейським банком реконструкції та розвитку.

Про це повідомив колишній міністр фінансів та член команди Володимира Зеленського, відповідальний за переговори з МВФ Олександр Данилюк в інтерв’ю «Обозреватель».

«По-перше, ми повинні продовжувати співпрацю. В цьому є насправді потреба, бо багато змін, які були розпочаті, вони не були реалізовані. Економіка вже росте стільки-то кварталів поспіль, але ми розуміємо, що ситуація ще нестабільна. Будь-які серйозні зміни на зовнішніх ринках позначаться моментально», — повідомив Данилюк.

За його словами наразі темпи економічного зростання України невеликі, а для досягнення більших темпів необхідно проводити радикальні реформи, на які потрібно отримати кошти у міжнародних фінансових організацій.

«Тому співпраця з МВФ буде продовжена. Така сама ситуація зі Світовим банком, і з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Це наші партнери, вони завжди нас підтримуватимуть, якщо ми будемо налаштовані на зміни», — зазначив Данилюк.

Він також додав, що наразі місія МВФ очікує на ухвалення Верховною Радою нового закону про відповідальність за незаконне збагачення, адже це була однією з умов попередніх програм співпраці з Україною.

Нагадаємо:

  • 26 травня в інтерв‘ю британській газеті Financial Times олігарх Ігор Коломойський виступив за оголошення Україною дефолту та припинення співпраці з МВФ.
  • 27 травня прем‘єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував пропозицію: за його словами від оголошення дефолту постраждають головним чином прості українці, а оголошення неплатоспроможності вдарить по економічному зростанню України.

Дефолт — це ситуація, коли країна оголошує про свою нездатність виплачувати борги, тобто стає банкрутом. У разі оголошення дефолту кредитні рейтинги держави падають, а іноземні інвестори відмовляються з нею працювати. Страждають також кредитні рейтинги великих державних та недержавних корпорацій. У випадку України, дефолт також несе ризик суттєвому зростанню курсу валют, адже наразі Україна вкрай залежна від зовнішнього фінансування.

Напередодні стало відомо, що МВФ планує відновити співпрацю з Україною після формування нового уряду та проведення виборів до парламенту.

21 травня в Україну прибула місія МВФ. Представники фонду провели зустріч з міністеркою фінансів та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. До 31 травня місія МВФ зустрінеться з Володимиром Зеленським.

Місія прибула в Україну на 2 тижні. Її першочерговою метою був перегляд співпраці та ухвалення рішення про виділення траншу.

Поділитись: