Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч з місією Міжнародного валютного фонду, яка прибула до України.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

«Сьогодні, 21 травня, місія розпочала роботу в Україні. Така співпраця важлива для обох сторін, передусім з огляду на виконання програми реформ, підтримку фінансової стабільності держави та продовження діалогу з іншими партнерами та інвесторами України», — йдеться у повідомленні.

Окрім прем’єра, на зустрічі також була присутня міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Зазначимо, що напередодні, 20 травня, Гройсман наголосив на необхідності проведення переговорів президента України Володимира Зеленського з місією МВФ.

«Коли приїжджає місія МВФ, вона завжди планує перегляд програми, в якій є 4 підписи: президента України, прем`єр-міністра України, міністра фінансів і голови Національного банку. Я можу вам сказати, що президент має зараз провести переговори з МВФ, визначитися про параметри перегляду програми, і коли президент домовиться про новий перегляд — він про це повідомить», — повідомив Гройсман в ефірі одного з українських телеканалів.

20 травня, після інавгурації президента України Володимира Зеленського, Гройсман оголосив, що іде у відставку з посади глави уряду.

21 травня в Україну прибула місія МВФ. Вона перебуватиме тут 2 тижні та має ухвалити рішення про виділення траншу МВФ на 1,3 мільярда доларів або розпочати процес перегляду чинної програми.

Раніше американський банк JP Morgan, прогнозував, що до кінця 2019 року Україні не вдасться отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в межах кредитної програми stand-by.

Очільниця МВФ висловила стурбованість судовими справами навколо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, в Нацбанку запропонували розпочати переговори з МВФ щодо нової програми восени 2019 року.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.


Поділитись: