Україна планує відкрити в Єрусалимі офіс із впровадження інновацій, про перенесення туди з Тель-Авіва українського посольства чи консульства наразі не йдеться.

Про це повідомив посол України в Державі Ізраїль Геннадій Надоленко, передає «Укрінформ».

«На сьогоднішній день мова не йде про перенесення посольства чи консульства (до Єрусалима). Мова йшла - це була спільна ідея і Президента України, і Прем'єр-міністра Ізраїлю — про можливість відкриття інноваційних офісів у Єрусалимі та Києві, які будуть займатися розвитком технологічної співпраці», — сказав Надоленко.

У цьому контексті він відзначив, що Україні дуже важливо підтримувати тісний інноваційний зв'язок з Ізраїлем, тому що він дійсно є «стартап-нацією», там постійно зароджуються нові технології, і нашій країні треба постійно тримати руку на пульсі цих технологій.

«Я думаю, що такий офіс буде надзвичайно цікавим», — додав дипломат.

19 серпня президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу вперше зустрілися і провели переговори у Києві і підписали низку угод.

Нетаньягу під час візиту в Україну повідомив, що його візит до Києва «приносить ... представництво України в Єрусалимі». Про це він обмовився у своєму відеозверненні щодо інциденту довкола своєї дружини Сари, яка викинула хліб під час церемонії вітання в Києві. 

Чому це важливо?

У грудні 2017-го президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і початок підготовки до перенесення туди американського посольства з Тель-Авіва. 14 травня 2018 року в Єрусалимі відбулася урочиста церемонія відкриття дипломатичного представництва США. Це призвело до різкого посилення масових протестів палестинців, терактів і зіткнень із численними жертвами, оскільки як Ізраїль, так і Палестинська автономія офіційно вважають Єрусалим своєю столицею. 

Радбез ООН не підтримав рішення Трампа, а Генасамблея Всесвітньої організації 21 грудня схвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

За офіційною лінією Європейського Союзу, адміністративно-політичним центром єврейської держави є Тель-Авів, і Україна поділяє цю позицію.

Поділитись: