Міністерство фінансів України 23 липня вдруге спробує укласти угоду з розміщення єврооблігацій на 1,75 мільярда доларів. Першу спробу продати євробонди було зірвано через заяву колишнього голови Національного банку Якова Смолія про відставку у зв'язку з політичним тиском.

Інформацію про розміщення євробондів hromadske підтвердило 2 джерела у банківських колах. Також про проведення цієї угоди повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на свої джерела.

Зазначається, що попереднього разу, коли Україна намагалася випустити нові євробонди, 750 мільйонів доларів із загальної суми отриманих коштів планували витратити на погашення інших єврооблігацій, терміни яких спливають у 2021-2022 роках. Решту 1 мільярд доларів очікувалося перерахувати до державного бюджету для фінансування його дефіциту розміром у 298 мільярдів гривень.

2 липня 2020 року стало відомо, що Україна розмістила єврооблігації на 1,75 мільярда доларів. Термін цих цінних паперів складав 12 років, а відсоткова ставка за ними — 7,3%. Ймовірно, що саме на ці показники орієнтуватиметься Міністерство фінансів під час другої спроби з розміщення євробондів.

Згодом того ж дня стало відомо, що Міністерство фінансів скасувало угоду з розміщення єврооблігацій, оскільки напередодні колишній голова Національного банку України Яків Смолій оголосив про свою відставку у зв'язку з «системним політичним тиском».

Востаннє перед цим уряд залучав кошти на міжнародних ринках на початку 2020 року, випустивши цінні папери на 1,25 мільярда євро під рекордно низькі 4,375% річних.

Поділитись: