За січень-травень 2019 року Україна витратила 800,3 мільйона доларів на імпорт газу з-за кордону.

Про це повідомляє Державна служба статистики України.

При цьому, зазначається, що загалом було придбано 3,49 мільярда кубометрів газу, з яких 1,2 мільярда кубометрів придбали за травень.

Середня вартість тисячі кубометрів імпортного газу для України у травні 2019 року склала 205,3 долара. За місяць вона впала на 2,4%.

Більшість газу Україна придбала компаній, зареєстрованих у Швейцарії та Німеччині. Також вагомі обсяги газу купували в Угорщині, Польщі та Австрії. У російського Газпрому закупівлі газу не було.

22 липня стало відомо, що Україна завантажила 100% потужностей для імпорту газу. Так країна готується до опалювального сезону.

Напередодні у Нафтогазі повідомили, що закачали до підземних сховищ газу понад 15 мільярдів кубометрів. Цей газ необхідний для того, аби пройти опалювальний сезон.

Напередодні для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу

Поділитись: