Українська сторона сьогодні зранку почала демонтаж фортифікаційних споруд біля зруйнованого моста через Сіверський Донець у Станиці Луганській.

Як повідомили у штабі Операції об'єднаних сил, 24 серпня українська сторона обстежила оборонні укріплення на підконтрольному бойовикам боці мосту на наявність вибухонебезпечних предметів.

Після обстеження о 10.35 год українська сторона розпочала розбирати укріплення зі свого боку. Станом на 11:15 год демонтували 10 покришок на ближньому, до зруйнованого мосту, опорному пункті. На цю ділянку також прибули спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню наголосила, що буде змушена припинити демонтаж у разі відсутності синхронних дій з боку бойовиків. Там додали, що станом на 12:00 бойовики будь-яких інженерних робіт не проводять.

Нагадаємо:

  • 17 липня в Мінську домовились про початок спільного демонтажу фортифікаційних споруд у Станиці Луганській, зокрема на мосту. Слід зазначити, що роботи з відновлення мосту можуть бути початі тільки після ліквідації фортифікаційних споруд.
  • Зранку 1 серпня українські сапери почали розміновувати територію біля мосту в Станиці Луганській.
  • Станом на 17 серпня біля мосту в Станиці Луганській знайшли 197 вибухонебезпечних предметів. У штабі зазначили, що бойовики не допускають саперів ДСНС України до роботи безпосередньо на зруйнованій частині мосту та контрольованій ними території. Також штабі наголосили, що українська сторона виконала усі підготовчі заходи до проведення демонтажу фортифікаційних споруд у межах ділянки розведення.
  • 19 серпня українська сторона заявила, що бойовики затягують демонтаж фортифікаційних споруд мосту у Станиці Луганській.
  • 20 серпня українська сторона була змушена припинити роботичерез відсутність згоди з боку бойовиків на демонтаж фортифікаційних споруд.

27 червня 2019-го спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. Розвести війська намагалися з 2016 року. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Леонід Кучма повідомив, що за умови дотримання перемир'я, міст відремонтують протягом 1,5 — 3 місяці.

Поділитись: