Підконтрольні окупаційній владі Криму ЗМІ повідомили, що українські кораблі пройшли Керченський міст.

Повідомляється, що о 14:40 баржу, яка перекривала фарватер, почали прибирати.

«Кораблі — один великий і два малих — шикуються у стрій. О 14:50 кораблі пройшли під мостом в бік Азовського моря», — йдеться у повідомленні.

Видання зазначає, що прикордонна служба ФСБ Росії зупинила українські кораблі в районі населеного пункту Заповітне.

Водночас згодом підконтрольне окупаційній владі видання «Вести Крым» спростувало інформацію про перехід українських кораблів через Керченську протоку.

«Російські буксири «притягли» до Кримського мосту суховантаж. Розгорнули його поперек фарватеру, тим самим повністю перекривши рух будь-яких судів. На рейді стоять кілька кораблів ВМФ Росії. На кілька хвилин суховантаж прибрали, під мостом, в сторону Азовського моря, пройшли катери берегової охорони Росії і суховантаж знову перекрив фарватер», — йдеться у повідомленні.

Крім того, як повідомило з посиланням на свої джерела російське агентство «Интерфакс», акваторію моря і протоки патрулюють декілька російських винищувачів Су-25.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово йшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Росія не пускає українські військові катери в Азовське море: детально про провокацію у Керченській протоці

23 вересня 2018 року два кораблі ВМС України — пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» — пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську. Тоді російські кораблі почали супроводжувати українські судна, які увійшли до так званої «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність в Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

Поділитись: