Український політв’язень Едем Бекіров, заарештований в анексованому Криму за сфабрикованими звинуваченнями, написав заяву, у якій оголосив про голодування і відмову приймати ліки у разі спроби його етапування в Красноперекопськ.

Про це написала його донька Елеонора Бекірова на своїй сторінці у Facebook.

«233 дні з початку арешту звелися до жахливого рішення. Центральний районний суд Сімферополя виніс постанову про направлення кримінальної справи у Красноперекопський районний суд. Транспортування у Красноперекопськ і утримання в ІТТ та щоденні доставки до суду рівносильні болісній смерті», — написала вона.

У своїй заяві Бекіров наголосив, що з його захворюваннями, він не витримає цих переїздів і утримання в ІТТ.

«Я усвідомлюю, що з моїми захворюваннями я не витримаю цих переїздів і утримання в ІТТ. Тому більш безболісною буде голодна смерть у СІЗО №1 Сімферополя. У зв'язку з чим я офіційно заявляю, що, в разі спроби транспортування у Красноперекопськ, я оголошую голодування», — йдеться в тексті заяви.

Раніше повідомлялось, що Бекіров готовий оголосити голодування, якщо його відправлять етапом з окупованого Сімферополя в Красноперекопськ через передачу справи з одного «суду» до іншого.

Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд Росії провести незалежний медичний огляд кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Нагадаємо:

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись: