Церква заявила про постраждалих.

Українська православна церква Московського патріархату заявила, що радикали «Правого сектору» захопили приміщення при Свято-Троїцькому храмі в Івано-Франківській області. Церква заявила про постраждалих.

Про це УПЦ МП повідомляє на своєму сайті.

Інцидент стався близько 13:00 28 вересня у селищі Богородчани Івано-Франківської області.

Церква з посиланням на очевидців заявила, що представники «Правого сектору» пройшли до палат через внутрішній двір та влаштували бійку з вірянами.

«У результаті декілька осіб отримали серйозні травми — двом чоловікам відповідно зламали руку та розбили голову. Настоятеля ж храму, заламавши йому руки, штурханами викинули на вулицю. Вигнавши таким чином усіх парафіян, рейдери змінили замки», — стверджує УПЦ МП.

Речник «Правого сектору» Артем Скоропадський в коментарі Громадському сказав, що праворадикали до цього не причетні. За словами Скоропадського, на місці були представники міської ради та поліція.

«Цей храм – колишній костьол, який перейшов до УПЦ МП. Будівля біля храму, про яку було сказано, що її захопив «Правий сектор» — належить міській раді. Настоятель храму забрав це приміщення під власні потреби. Міськрада вирішила віддати це приміщення під музичну школу. Що сьогодні відбулося – представники міськради і Національної поліції потрапили до цього будинку і поміняли замки», — сказав він.

Водночас церква Московського патріархату заявила, що все сталося «настільки швидко», тож це не змогли зняти на камеру.

У повідомленні поліції також немає відомостей про «Правий сектор».

Правоохоронці заявили, що конфлікт відбувся на тлі передачі місцевою владою будівлі монастиря на баланс музичної школи. Проти цього виступив настоятель УПЦ МП, який і викликав поліцію.

«Наразі інших причин конфлікту в тому числі на міжконфесійному грунті не встановлено. Жодної протизаконної дії щодо культової споруди не здійснювалось», — повідомляє прес-служба поліції Франківщини.

За інформацією поліції, за медичною допомогою звернулися двоє місцевих жителів з легкими тілесними ушкодженнями.

19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило з власної ініціативи прибув до Стамбула на зустріч з патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Вселенський патріарх Варфоломій під час божественної літургії в Церкві святого Фоки в Стамбулі заявив, що Українська православна церква якнайшвидше отримає автокефалію, бо це її право.

Російська церква висловила «рішучий протест і глибоке обурення», а також заявила про «реальну загрозу єдності всього світового Православ'я». Пізніше РПЦ звинуватила Константинополь у «підлості» та пригрозила розривом відносин.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: