Нову програму співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом планують підписати у грудні 2019 року. До того часу триватимуть переговори.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у Facebook.

«Колеги з МВФ приїхали в Україну для того, щоб почати з нами переговори про нову програму на 3 роки. Це початок переговорів, які будуть тривати ще, щонайменше, декілька місяців до того моменту, як у грудні, як ми це плануємо, буде підписана нова програма», — заявив Гончарук.

Він зазначив, що підписанню програми буде передувати декілька етапів переговорів. Зокрема, за декілька тижнів делегація українських урядовців вирушить до офісу МВФ. Гончарук зазначив, що під час переговорів у Вашингтоні досягнуть домовленості про попередню структуру програми співпраці.

Про продовження переговорів з МВФ у Вашингтоні повідомляла також заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Зазначимо, що у місії МВФ з підсумками роботи в Україні, повідомили, що продовжать переговори про нову програму протягом найближчих декількох тижнів. Голова Нацбанку повідомив, що найбільше представників МВФ хвилювали напади на колишню голову НБУ Валерію Гонтареву та судові процеси щодо ПриватБанку. Водночас прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що очікує на підписання нової угоди найближчим часом.

26 вересня місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Цю інформацію hromadske підтвердили у прес-службі МВФ в Україні.

За даними агенції «УНН», представники місії так і не змогли досягти домовленості з урядом про нову програму співпраці. Зокрема, на це вплинула заява прем'єр-міністра України Олексія Гончарука про «компроміс» з Коломойським щодо ПриватБанку.

12 вересня в Україні офіційно розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Її представники прибули до Києва 11 вересня. 13 вересня представники МВФ зустрілися з керівництвом НБУ. 25 вересня представники місії провели зустріч з радою Національного банку та обговорили умови нової кредитної програми для України.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що нова програма співпраці з МВФ буде терміном до 4 років, а обсяг її фінансування складе до 10 мільярдів доларів.

Поділитись: