Уряд прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона програв голосування за контроль порядку денного.

Як зазначає BBC, палата громад в ніч на 4 вересня проголосувала за рішення взяти під контроль порядок денний.

Це означає, що вони зможуть поставити на голосування законопроєкт, що вимагає від уряду добиватися нового відтермінування виходу Великої Британії З ЄС.

Зазвичай, порядок денний формує уряд. Але 328 депутатів проголосували за зміну процедури, проти висловився 301 депутат.

У середу депутати планують внести на розгляд міжпартійний законопроєкт, що змусить прем'єр-міністра просити ЄС про відтермінування Brexit до 31 січня, якщо парламентарі не схвалять нову угоду чи не проголосують за вихід без угоди до 19 жовтня.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Британії втратив більшість у парламенті. Раніше Джонсон заявив, що відтермінуванн Brexit не буде. Він обіцяє вивести країну з ЄС 31 жовтня

28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту.

Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років.

Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Того ж дня у Великій Британії почались акції протесту через призупинення роботи парламенту.

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: