Представники чинного венесуельського уряду президента Ніколаса Мадуро та опозиції проведуть у Норвегії переговори щодо врегулювання політичної й гуманітарної кризи в країні.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на власні джерела серед високопосадовців як в уряді, так і в опозиційних колах.

Як пише Reuters, опозиційну делегацію очолює член Національної Асамблеї Сталін Гонсалес, який вирушив до Осло із двома політичними радниками. Від уряду Мадуро поїхав міністр інформації Хорхе Родрігес та губернатор штату Міранда Гектор Родрігес.

Ніколас Мадуро у своєму виступі по державному телебаченні напередодні заявив , що Хорхе Родрігес «виконує важливу місію за кордоном», втім, не уточнив, яку саме. У міністерствах інформації та закордонних справ Венесуели поїздку посадовців до Норвегії не коментують.

Глава МЗС Норвегії ще в березні заявляв, що готовий виступити посередником у перемовинах між урядом Венесуели й опозицією. Згідно з інформацією АР, делегації обох сторін вирушили до Осло після отримання окремих запрошень.

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
  • Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: