Уряд вирішив направляти залишки освітньої субвенції на протипожежні заходи у школах

Кабінет міністрів 19 лютого ухвалив постанову, яка передбачає використання залишків освітньої субвенції на протипожежні заходи у школах.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

«Наше рішення дає можливість використовувати більше ресурсу на протипожежні заходи та підвищувати їхню ефективність», – зазначила міністерка відомства Ганна Новосад.

Серед пріоритетів для закупівель за залишки освітньої субвенції також називають:

  • придбання шкільних автобусів;
  • оновлення навчальної та матеріально-технічної бази;
  • придбання підручників і посібників (у тому числі електронних);
  • оснащення закладів освіти засобами навчання з фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання;
  • підключення закладів освіти до Інтернету;
  • будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень.

Як повідомляється, станом на 1 січня 2020 року вільні залишки освітньої субвенції становлять 3 млрд 355 млн 866,3 тис. грн.

Освітня субвенція — це кошти, які надають місцевим бюджетам з державного бюджету для виконання переданих на місця повноважень. Здебільшого з освітньої субвенції фінансуються заробітні плати педагогів.

Раніше уряд встановив нові штрафи за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Також ввели кримінальну відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

А рятувальники повідомляли, що в Україні проводять позапланові перевірки протипожежної безпеки.

Перед цим президент Володимир Зеленський доручив Кабміну спільно з місцевою владою перевірити пожежну безпеку у всіх закладах, установах та організаціях із масовим перебуванням людей.