Уряд заборонив в’їзд іноземцям, які їдуть через Україну транзитом
На засіданні уряду 9 вересня змінили умови заборони на в’їзд в Україну іноземцям — транзитом тепер їхати через Україну не можна.
Про це повідомляє Державна прикордонна служба.
Крім цього, уряд уточнив, кому саме з іноземців можна в’їхати до України на навчання — лише тим, хто їде навчатися в заклади вищої освіти.
Але з іншого боку, Кабмін розширив категорію іноземних громадян, які можуть в’їхати, попри заборону. Це люди, які є одним із подружжя, батьками, дітьми, бабою або дідом громадянина України.
Водночас прикордонники наголошують, що правовий статус дитини має людина до досягнення нею повноліття.
Заборона на в'їзд, Умань і хасиди
Наприкінці серпня українська влада закрила кордони для всіх іноземців до кінця вересня. Офіційно — через погану епідемічну ситуацію, але, вочевидь, це пов'язано зі святкуванням юдейського нового року (цьогоріч 18-20 вересня), заради чого хасиди приїздять до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава.
Влада Ізраїлю закликала Україну заборонити цьогоріч паломництво євреїв-хасидів до Умані, щоб місто не стало «гарячою точкою» пандемії, але уряд заборонив в'їзд усім іноземцям, щоби ці обмеження не виглядали дискримінаційно.
Однак це не завадило в'їзду частини хасидів в Україну, вочевидь і через можливість в'їхати в Україну нібито транзитом. Цим і можна пояснити нову заборону від уряду.
А що там в Умані?
Коронавірус підтвердили в п'яти хасидів, які встигли потрапити в Умань. Тому в місті на час паломництва посилили обмеження: обмежили масові культурні заходи, повністю заборонили проведення там концертів, дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів), стихійну торгівлю, торгівлю непродовольчими товарами (окрім торгівлі через вікно).
Крім того, заборонили відвідувати школи, розташовані в районі проведення паломництва. Також мають встановити межі району проведення паломництва та обмежити його для відвідувачів, встановивши карантинні контрольно-пропускні пункти.
Закладам громадського харчування з організацією дозвілля (ресторани, кафе, бари тощо) заборонили працювати після 24:00 та до 7:00, якщо лише вони не доставляють замовлення чи готують їх «із собою».
- Поділитися: