Економіка / Макроекономіка

Уряд залучить кошти під гарантії Світового банку під менш ніж 5% річних

Інтерфакс-Україна
Економіка/Макроекономіка/Уряд залучить кошти під гарантії Світового банку під менш ніж 5% річних
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України встановив граничний відсоток за позикою, яку здійснять під гарантії Світового банку. Він складе 4,9% річних у євро.

Зазначається, що позику планується отримати двома траншами: перший строком на 4 роки, який необхідно буде погасити одним платежем. Другий транш — на 10 років.

Водночас, сума кредитних гарантій Світового банку поки невідома. Її має затвердити Рада директорів Світового банку ні засіданні 18 грудня.

Крім цього, в Уряді повідомили, що планують залучити до 400 мільйонів доларів під гарантії Міжнародного банку реконструкції та розвитку (який також входить до групи Світового банку). Кошти планують залучити у німецьких та британських банків.

Зазначимо, що кредитні гарантії Світового банку не означають перерахування ним коштів Україні. Світовий банк виступить гарантом того, що Україна поверне кредит, через що таке запозичення держави буде більш надійним для кредиторів, а відсотки за ним будуть набагато нижчими.

Раніше повідомлялось, що МВФ зарахує перший транш в рамках нової програми до 25 грудня.

Глава Нацбанку Яків Смолій повідомив, що розмір першого траншу МВФ становитиме 1,4-1,9 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Нагадаємо, ухвалення бюджету на 2019 рік є ключовою вимогою МВФ для затвердження нової програми stand-by для України та виділення першого траншу, розмір якого складатиме близько 2 мільярдів доларів.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Пов`язані новини