Кабінет міністрів України призначить нове керівництво Фонду державного майна, яке має переглянути перелік об’єктів для приватизації.

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками засідання уряду 15 вересня.

Так, прем’єр пояснив, що у проєкті бюджету на 2020 рік не передбачено серйозного збільшення надходжень від приватизації, попри декларацію нового уряду та доручення президента у якнайшвидші терміни провести велику приватизацію.

«Ми незабаром маємо і плануємо змінити керівництво Фонду державного майна. І це керівництво, ми очікуємо, що протягом декількох тижнів надасть нам реалістичний план того, що в наступному році планується до приватизації», — сказав Гончарук.

Він підкреслив, що остаточні показники надходжень від приватизації стануть відомі після аналізу нового керівництва Фонду держмайна, а також затвердження Радою плану діяльності уряду. Цей план, зокрема, передбачатиме ухвалення нового законодавства, яке може вплинути на доходи і видатки бюджету. Всі ці зміни планують врахувати до другого читання бюджету у Раді, яке має відбутися до 2 листопада 2019-го.

Наразі Фонд державного майна очолює Віталій Трубаров. За час, протягом якого він очолював ФДМУ, в Україні не продали жодного лоту великої приватизації, які затвердив уряд ще у 2018 році. Сам Трубаров пояснював це судовою тяганиною, пов’язаною з процедурою продажу великих державних підприємств. Зокрема через суди заблокували процес призначення інвестиційних радників, які, відповідно до законодавства, мають готувати держкомпанії до продажу.

Напередодні Фонд державного майна оголосив про приватизацію Первомайської гідроелектростанції. Її вартість оцінили у 64,64 мільйона гривень.

Зазначимо, що станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні було виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.

21 червня голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.

Раніше стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.

10 липня Верховний суд розблокував проведення великої приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.

Поділитись: