Кабінет міністрів України ухвалив рішення поширити дію спеціальних публічних зобов’язань (ПСО — державне регулювання цін на електроенергію) на великі промислові компанії.

Відповідне рішення уряд ухвали під час засідання, що відбулося 14 серпня. За рішення проголосували за скороченою процедурою, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що даного рішення спочатку не було у порядку денному засідання уряду. Про нього повідомив міністр енергетики Ігор Насалик під час свого виступу. Зокрема, він заявив, що дане рішення поширює дію спеціальних зобов'язань щодо продажу електроенергії за зниженими цінами не лише на населення, але й на великі промислові компанії, зокрема металургійні та феросплавні.

Водночас тексту рішення наразі немає, тому про деталі того, на скільки знизиться вартість електроенергії для таких компаній, коли це зниження відбудеться, а також яким чином держава буде компенсувати це зниження цін наразі невідомо.

Напередодні міністр енергетики Ігор Насалик повідомив, що на розгляд уряду винесуть рішення, яким знизять ціну не електроенергію для великих промислових компаній.

Водночас Насалик завив, що ціни на електроенергію для промислових споживачів «не просто не зросли, але й впали» після запровадження нового ринку електроенергії.

Раніше про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%. Про зростання цін на електрику повідомили й в державному Укренерго. Там зафіксували зростання ціни на 30%. У компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомили, що ціна електроенергії для них після запуску ринку зросла на 20%.

В Укренерго заявили, що після запуску нового ринку електроенергії ціни на електрику для промисловості в Україні стали на 20% вищими, ніж у Європі.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Поділитись: