В Амстердамі з 2025 року всі будівлі створюватимуть із використанням дерева й інших біоматеріалів

В Амстердамі з 2025 року всі нові будівлі щонайменше на 20% складатимуться з деревини або інших біоматеріалів. Так хочуть зменшити вуглецевий слід від будівництва.

Таке рішення ухвалили всі 32 муніципалітети Амстердама, передає Dezeen.

Автори ініціативи очікують, що збільшення використання деревини у будівельних проєктах міста дозволить знизити залежність від сталі та бетону. А все через те, що ці матеріали під час виробництва створюють велику кількість вуглекислого газу.

Амстердамський інститут передових міських рішень підрахував, що таке рішення зможе зменшити кількість викидів вуглекислого газу на 220 тисяч тонн щороку.

Окрім деревини, у будівництві також можна буде використовувати інші біоматеріали, зокрема корок або коноплі.

Амстердам хоче до 2050 року досягти кліматичної нейтральності, тобто не виробляти викидів, які негативно впливають на клімат.

Чому викиди вуглекислого газу — це погано?

Вуглецеві викиди накопичуються в атмосфері, створюючи так званий парниковий ефект: вони пропускають сонячне світло, але не дають йому розсіятися в космосі. Через це тепло від сонячних променів лишається в атмосфері, поступово її нагріваючи.

За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, перевищення якої призведе до катастрофічних наслідків для природи і неприйнятних змін у різних сферах людського життя.

Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.