Заступник голови Вищого антикорупційного суду Євген Крук у студії hromadske
Фото:

hromadske

Верховна Рада має ухвалити закон, який прибере правову невизначеність щодо роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС), заявив заступник голови суду Євген Крук.

«Наразі є конфлікт норм, певна невизначеність із підсудністю ВАКС, і вона має бути усунена. Вона може бути усунена як в бік зменшення кількості справ, так і в бік більшої кількості», — сказав він у ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Суддя пояснив, що ВАКС має за законом чітко отримати повноваження на розгляд справ або виключно Національного антикорупційного бюро, або й на розгляд інших корупційних справ. У справах НАБУ корупційні суми набагато вищі за інші, додав він.

«Суду можуть залишити близько 200 справ, які розслідує НАБУ, або 3 600 всіх справ, включно з тими, в яких брали участь інші правоохоронні органи. Там суми набагато менші за 500 тисяч», — сказав Крук.

Суддя нагадав, що президент Володимир Зеленський згадував про це і пообіцяв допомогти вирішити питання.

Крук наголосив, що ухвалення такого законопроекту дуже важливе, бо є ризик скасування вироків суду через Європейський суд з прав людини.

«В ЄСПЛ є стаття 6, яка вимагає, щоби справа слухалася судом, встановленим законом. Якщо буде певна невизначеність, чи є ми судом, встановленим законом, це може бути підставою для скасування рішення», — пояснив він. 

Нагадаємо, Виший антикорупційний суд запрацював в Україні 5 вересня.

Як відомо, у травні головою суду обрали Олену Танасевич. Заступником голови Антикорупційного суду обрали суддю Євгена Крука.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.

Поділитись: