Світ / Європа

В Німеччині кількість працівників з України за рік збільшилася на 10%

DW
Світ/Європа/В Німеччині кількість працівників з України за рік збільшилася на 10%
Зберегти
Вигляд
За рік кількість громадян України, офіційно працевлаштованих у Німеччині, зросла на 10% — до 43 тисяч.

Про це повідомило Міністерство праці ФРН у відповідь на запит DW.

За даними відомства, станом на березень 2018 року в Німеччині були офіційно працевлаштовані 43 тисячі громадян України, тоді як у березні 2017 року ця цифра була на 10% меншою. Зазначається, що у березні 2013 року таких українців було 29 тисяч.

Загалом у Німеччині проживають близько 138 тисяч українських громадян — 88 тисяч жінок та 50 тисяч чоловіків. Утім посвідку на постійне проживання мають 78,5 тисячі громадян України.

Майже 13,5 тисячі українців у Німеччині — неповнолітні, 23,5 тисячі — старше 65 років. Понад половина українців у ФРН — одружені, але лише кожен третій одружений із громадянином чи громадянкою Німеччини.

Як повідомлялося, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.

Раніше у Євростаті оприлюднили звіт, відповідно до якого українці стали найчисельнішою групою, яка отримала дозволи на постійне проживання у ЄС. При цьому, 88% цих дозволів видавала Польща.

Напередодні у Нацбанку повідомили, що у 2019 році трудова міграція українців припинить впливати на зростання рівня зарплат в Україні.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Також міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

Раніше стало відомо, що близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», яка дає пільгові умови для отримання польського громадянства.

Крім цього, повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України.

Пов`язані новини