Члени Наглядової ради «Ощадбанку» вважають рішення Національного банку про дискваліфікацію п'ятьох новообраних членів наглядової ради фінансової установи безпрецедентним викликом реформі корпоративного управління держбанків.

Відповідну спільну заяву членів Наглядової Ради опублікували на сайті «Ощадбанку».

«Ми, члени наглядової ради Ощадбанку, шоковані та збентежені рішенням Національного банку України дискваліфікувати п’ять членів наглядової ради. П'ять висококваліфікованих фахівців із бездоганним досвідом роботи і репутацією були дискваліфіковані кваліфікаційною комісією НБУ без пояснення причин», — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у Наглядовій Раді, за відсутності пояснення можна зробити висновок лише з опублікованого релізу НБУ, що реальною причиною відхилення кандидатур стало невдоволення деяких членів комісії Центробанку недавнім рішенням ради продовжити трудовий контракт із головою правління «Ощадбанку» Андрієм Пишним.

«Ми очікували, що відповідно до загальновизнаних стандартів об'єктивності і належного проведення процесу комісія НБУ оприлюднить причини, з яких п'ятеро з нас були дискваліфіковані, щоб дозволити нам хоча б спростувати ці заперечення», — заявили члени Наглядової ради.

Там зазначили, що навіть дискреційні повноваження мають здійснюватися не в самовільній манері, а відповідно до критеріїв справедливості і додали, що за цих обставин виглядає дивним те, що лише п’ять представників, а не вся рада була дискваліфікована, оскільки 8 із 9 членів проголосували за переукладення контракту з головою правління.

«Ми твердо впевнені, що рішення кваліфікаційної комісії НБУ не має жодних правових підстав, є упередженим та необ'єктивним. Ми звернулись із офіційним листом до Ради НБУ з вимогою запобігти цим неналежним діям стосовно членів наглядової ради системного українського банку», — наголосили у зверненні.

У Наглядовій Раді твердо впевнені, що рішення кваліфікаційної комісії НБУ «не має жодних правових підстав, є упередженим та необ'єктивним». Там також повідомили, що звернулись із офіційним листом до Ради Нацбанку з вимогою «запобігти цим неналежним діям стосовно членів наглядової ради системного українського банку».

«Це принципова справа, щоб дії конкретних посадових осіб НБУ в цій ситуації не зашкодили його авторитету, як незалежного та неупередженого банківського регулятора», — підсумовується у спільній заяві членів Наглядової Ради «Ощадбанку». 

Нагадаємо, що наприкінці травня 2019 року уряд затвердив наглядові ради державних банків.

Незалежними членами наглядової ради «Ощадбанку» призначили Шевкі Аджунера, Байба Апіна, Олексія Резнікова, Олексія Грінченка, Міхаеля Вайнштейна, Пітера Бріггса, представниками держави — Даніеля Білака (від Кабміну) і Дмитра Власова (від Верховної Ради). У липні членом наглядової ради Ощадбанку за квотою президента став Юрій Храмов.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Поділитись: