Життя

В РФ заявили, що політв'язень Сущенко перебуває у «безпечному місці», скарг від нього немає

Интерфакс
Життя/В РФ заявили, що політв'язень Сущенко перебуває у «безпечному місці», скарг від нього немає
Зберегти
Вигляд
У Росії заявили, що український журналіст, політв'язень Роман Сущенко перебуває у «безпечному місці» і що суттєвих скарг від нього не надходило.

Про це повідомив член регіональної Громадської спостережної комісії Кіровської області Артур Абашев. 

«Сущенко знаходиться в так званому «безпечному місці» в колонії з метою уникнення можливих конфліктів та інцидентів з іншими ув’язненими. Це не ШІЗО (штрафний ізолятор). Він, на відміну від поміщених в ШІЗО порушників, не позбавлений всіх прав у «безпечному місці». Може ходити дзвонити, наприклад», — зазначив Абашев.

Він додав, що після поміщення у це місце Сущенко скаржився лише на те, що було нудно, після чого до нього помістили однокамерника. За словами Абашева, «ні сам Сущенко, ні його адвокат не заперечували про такі умови утримання».

Члени спостережної комісії кілька разів відвідували Сущенка після його етапування. 

«16 листопада Сущенко висловлював скарги на холод в камері, після нашого візиту йому дозволили мати додаткову куртку. Через тиждень він знову поскаржився на холодну камеру, після чого його перевели в теплу. 20 грудня його відвідував і адвокат, скарг ніяких не надходило», — розповів Абашев.

Він також зазначив, що «підйом о 5 ранку — це не раніше всіх», оскільки існує розпорядок, згідно з яким у в’язнів відбій о 21:00, а підйом о 05:00.

Напередодні дружина Сущенка повідомила, що його помістили до карцеру та знущаються з нього.

.Нещодавно рідні Сущенка отримали право на тривале побачення з політв’язнем у січні.

Раніше Сущенко написав листа про своє етапування з московського СІЗО «Лефортово» до кіровської виправної колонії №11 у селі Утробіно, а також розповів про свої умови перебування.

7 листопада українського політв'язня Романа Сущенка етапували у виправну колонію №11 по Кіровській області (м Кірово-Чепецьк, с. Утробіно).

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

12 вересня захисник Марк Фейгін повідомив, що Роман Сущенко готовий просити про помилування.

8 жовтня українського політв’язня Романа Сущенка етапували з СІЗО Москви до місця відбування покарання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

Пов`язані новини