УКРАЇНА

В Україні пропонують обладнати мости датчиками контролю руйнування

23 серпня, 2018 11:44
УКРАЇНА/В Україні пропонують обладнати мости датчиками контролю руйнування
Зберегти
Вигляд
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ пропонує внести зміни до державних будівельних норм, якими запроваджується обов'язкове встановлення датчиків, що попереджатимуть руйнування мостів.

Мінрегіон пропонує облаштувати українські мости дистанційними датчиками контролю будівельних конструкцій.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе у Facebook.

За словами заступника міністра, така ініціатива дозволить підвищити рівень безпеки експлуатації мостових переходів в Україні та оперативно контролювати їхній технічний стан.

«Адже мостові конструкції — це інженерні споруди, які мають підвищену значимість. Вплив зовнішніх факторів на них великий, що призводить до поступового зносу елементів конструкцій і може викликати його передчасне руйнування. Наслідки можуть бути жахливі, варто тільки згадати нещодавню трагедію в Генуї», — написав Парцхаладзе.

Оновлені державні будівельні норми щодо встановлення датчиків безпеки на мостових переходах / Інфографіка: Мінрегіонбуд

«Зараз ми вже вносимо норму обов’язкового облаштування таких датчиків при будівництві та реконструкції метрополітену. І є пропозиція впровадити таку норму і для проектування мостів для підвищення безпеки їх експлуатації» — зазначив заступник міністра.

Раніше у Мінрегіоні пропонували реконструйовувати квартали із застарілою забудовою. Відповідний законопроект уже напрацювали у міністерстві.

Також там пропонували встановлювати станції екстреного зв’язку на українських дорогах.

Напередодні у Мінрегіоні оновили державні будівельні норми щодо реконструкції тепломереж. Там пропонують встановлювати спеціальні датчики, які будуть виявляти корозію.

Раніше повідомлялось, що в уряді оновили будівельні норми, якими запроваджують обов’язок з будівництва транспортних пересадочних вузлів у великих містах.

Крім цього, новими будівельними нормами передбачається, що українські міста розроблятимуть схеми руху транспорту на 30-40 років наперед.

Напередодні у Мінрегіоні оновили будівельні норми щодо підземних переходів, які зобов’язують встановлювати розділювальні поручні на сходах.

Нагадаємо, що раніше у Мінрегіоні упорядкували реконструкцію та скління балконів.

Раніше Парцхаладзе повідомляв, що у Мінрегіоні розмірковують над тим, щоб зробити обов’язковим проектування громадських туалетів на станціях метрополітену.

Напередодні Міністерство регіонального розвитку оновило державні будівельні норми щодо проектування тротуарів, якими з 1 вересня забороняється встановлення МАФів та рекламних щитів при проектуванні нових тротуарів чи реконструкціях вулиць.

Раніше в Мінрегіоні зробили обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва та реконструкції доріг.

Крім цього, в Україні дозволили розміщувати дитсадки у житлових багатоповерхових будинках.

Як повідомлялося, в Україні зобов’яжуть утеплювати освітні заклади при будівництві та реконструкції, а також оновили норми щодо способу теплоізоляції фасадів споруд.

Пов`язані новини