Життя

В Україні вперше спільно з ДБР затримали підозрюваного у корупції — ГПУ

Лариса Сарган
Життя/В Україні вперше спільно з ДБР затримали підозрюваного у корупції — ГПУ
Зберегти
Вигляд
Військова прокуратура за оперативного супроводження співробітників Нацполіції спільно із слідчими Державного бюро розслідувань затримала директора державного підприємства за підозрою у хабарництві. Про це повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

«Маємо перший результат співпраці прокуратури та ДБР. Сьогодні військовою прокуратурою Центрального регіону України за оперативного супроводження співробітників ДЗЕ Нацполіції України спільно із слідчими Територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві, затримано директора державного підприємства», — повідомила Сарган.

За даними ГПУ, директор держпідприємства за хабар у сумі 2 тисячі доларів обіцяв «уберегти» громадянина від призову на військову службу в умовах воєнного стану.

Посадовець обіцяв використати «свої дружні відносини» із службовими посадовими особами Києво-Святошинського райвійськкомату.

У випадку відмови він залякував громадянина невідкладним призовом його на військову службу, зазначила Сарган.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань, на запуск якого пішло близько року, 27 листопада розпочало роботу.

17 серпня перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Генеральна передача справ: хто розслідуватиме злочини високопосадовців

Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.

Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Горбатюк подавався на посаду глави ДБР, але його не допустили через те, що він нібито пропустив терміни подання заяви і вчасно не надав документи. Тепер він планує оскаржити у новоствореному Верховному суді рішення комісії про недопущення його до конкурсу на посаду директора ДБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Пов`язані новини