Життя

Держбюро розслідувань розпочало роботу: слідчі склали присяги

Життя/Держбюро розслідувань розпочало роботу: слідчі склали присяги
Зберегти
Вигляд
Державне бюро розслідувань, на запуск якого пішло близько року, розпочало роботу. 27 листопада слідчі органу склали присяги.

Про це зявив директор бюро Роман Труба під час брифінгу у Києві 27 листопада, повідомляє кореспондент Громадського.

«З сьогоднішнього дня Державне бюро розслідувань розпочинає роботу», — зазначив Труба.

Попереденьо Державне бюро розслідувань анонсувало, що складення присяги буде відбуватися урочисто, однак через введення воєнного стану в 10 областях ці урочистості скасували. Тому слідчі склали присягу у робочому режимі. Загалом у штаті ДБР — 300 слідчих. У його складі також перебачено функціонування 7 територіальних управлінь і центрального апарату.

«ДБР буде розслідувати кримінальні провадження, які вчинили топ-посадовці, судді, правоохоронці, а також — військові злочини. Ми розпочинаємо свою роботу з власних проваджень і не будемо забирати кримінальні провадження у Генпрокуратури. ГПУ зможе завершити ті справи, які ними ведуться саме ними», — пояснив структуру і завдання роботи органу його директор.

Окрім цього, Роман Труба наголосив, що через недосконалість законодавства щодо ДБР орган досі не має оперативних працівників. За його словами, на початку діяльності ДБР буде залучати до оперативно-розшукової роботи працівників інших органів.

Раніше повідомлялося, що ДБР продовжило прийом документів на посади в центральному апараті до 14 грудня.

17 серпня перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.

Раніше повідомлялося, що визначено 180 переможців конкурсу на посади в центральному апараті ДБР: 54 державних службовців та 126 слідчих.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Генеральна передача справ: хто розслідуватиме злочини високопосадовців

Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.

Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Горбатюк подавався на посаду глави ДБР, але його не допустили через те, що він нібито пропустив терміни подання заяви і вчасно не надав документи. Тепер він планує оскаржити у новоствореному Верховному суді рішення комісії про недопущення його до конкурсу на посаду директора ДБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Нагадаємо, що у підслідності ДБР — високопосадовці, правоохоронці, судді та особи, що чинили військові злочини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Державне бюро розслідувань: примара правоохоронного органу?

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба.

Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Пов`язані новини