Світ

В уряді Німеччини вважають, що Росія досі виготовляє газ «Новичок»

6 квітня, 2018 14:51
Світ/В уряді Німеччини вважають, що Росія досі виготовляє газ «Новичок»
Зберегти
Вигляд
В уряді Німеччини підтримують твердження Великої Британії про те, що Росія має програму розробки нервових токсинів типу «Новичок».

В уряді Німеччини підтримують твердження Великої Британії про те, що Росія має програму розробки нервових токсинів типу «Новичок».

Зокрема, спікерка уряду країни Ульріке Деммер вважає такі дані «дуже достовірними», передає Reuters.

Зазначається, що Деммер відмовилася повідомляти, чи є у Німеччини розвідувальні дані щодо нейротоксинів, які використовували для отруєння Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Вона також заявила, що ймовірна причетність РФ до отруєння вписується у картину російської діяльності за останні роки, зокрема, у плані військових вторгнень і нападів на екс-розвідників в інших країнах.

Нагалаємо, видання The Times з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області. У Росії цю інформацію заперечують.

5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Пов`язані новини