Інтерактивна карта YouControl з даними про можливості всіх опорних лікарень України потрібна для ефективнішої допомоги цим закладам, а також для перевірки даних керівництва цих лікарень.

Про це в ефірі hromadske заявив засновник компанії YouControl Сергій Мільман.

«Ми всі спостерігали останнім часом, що купа людей хоче допомогти забезпечити лікарні всім необхідним, але відсутність даних не давала можливості ефективно це зробити. І по цій карті видно, що деякі лікарні вже, скажімо так, перезавантажені деякою допомогою, а є деякі лікарні, які навіть не мають респіраторів, умовно, навіть на день», — сказав він.

За допомогою карти кожен охочий може адресно обрати лікарню, побачити, чого там конкретно немає, і надати допомогу, каже Мільман.

Він допускає, що деяка інформація може не відповідати дійсності, бо дані для карти отримують від МОЗ, а відомство — від головних лікарів медзакладів. YouControl планує перевіряти цю інформацію, зокрема разом з організацією «Восток SOS» із залученням Червоного хреста.

«Сподіваюся, завтра-післязавтра прикрутимо там (на карті — ред.) кнопочку для того, щоби люди могли сповістити нас — інформація недостовірна — і ми почали, наприклад, перевірку, зробили певні запити і додатково перевірили саме цю лікарню», — уточнив Мільман.

Він також розповів, що на карті планують зробити прогнози щодо забезпечення лікарень, аби можна було побачити приблизну ситуацію через 20-30 днів. Для цього використають досвід щодо розповсюдження коронавірусу в Італії.

Поки карта показує прогноз, на скільки вистачить забезпечення, якщо ситуація з епідемією в Україні залишатиметься у приблизно такому ж стані як і зараз.

Крім цього, Мільман пояснив, що тестів у більшості лікарень немає, бо їх першочергово доставляють у лабораторії, тому на карті майже усюди вказано 0 у графі тести.

Нагадаємо, YouControl створив інтерактивну карту з даними щодо забезпечення усіх опорних лікарень України, тобто тих, які МОЗ обрало для лікування коронавірусної хвороби.

Раніше повідомлялось, що українських лікарів вчитимуть онлайн, як користуватися апаратами штучної вентиляції легенів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: