Доповідачка ООН із позасудових покарань Агнес Калламар, відповідальна за розслідування вбивства саудівського опозиційного журналіста Джамаля Хашогджі, прибула до Анкари з тижневим візитом.

Як зазначає Al Jazeera, Калламан приїхала до Туреччини на запрошення уряду країни. Вона вже зустрілась із міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу. У вівторок, 29 січня, Калламан планує поговорити також із головним прокурором Стамбулу, який очолював розслідування справи у Туреччині, повідомив офіс прокурора. Крім того, Калламан хоче зустрітися з міністром юстиції Туреччини.

Також представниця ООН звернулась з офіційним запитом на отримання дозволу відвідати консульство Саудівської Аравії у Стамбулі, однак поки не отримала відповіді.

Раніше ООН розпочала власне розслідування у справі про вбивство Хашогджі.

До цього Сенат США схвалив резолюцію, яка також покладає провину за вбивство Джамаля Хашогджі на наслідного принца. Резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства. У Саудівській Аравії відкинули ці звинувачення.

10 грудня 2018 року Анкара заявила, що генконсул Саудівської Аравії в Стамбулі також є співучасником вбивства саудівського журналіста Джамала Хашогджі, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: