У Мінську велосипедисти ввечері 7 серпня влаштували поїздки великими групами центром міста. Акцію назвали велопробігом солідарності. Завершилася вона затриманнями принаймні чотирьох учасників, одному з яких стало погано просто в автозаку.

Про це повідомляють «Еврорадио» і TUT.BY.

У затриманнях — які почалися вже під завершення флешмобу — брали участь співробітники ОМОНу, міліції та солдати внутрішніх військ. На відео з місця події видно, що це відбувалося на очах у дітей, які гуляли в той час у центрі Мінська з батьками.

Усього затримали щонайменше чотирьох людей, повідомляє правозахисний центр «Вясна». Одному із велосипедистів стало погано, його забрала швидка просто з автозаку. За даними МВС Білорусі, в нього стався напад епілепсії.

Одна з учасниць акції розповіла TUT.BY, що її велосипед схопив чоловік у цивільному одязі, через що вона впала й зламала руку. Її спершу забрали в машину без розпізнавальних знаків, після чого викликали «швидку». Ця ж машина їхала слідом за каретою до лікарні.

Того ж 7 серпня в Мінську водії влаштували акцію протесту: сигналили, показували білі браслети з вікон і вмикали пісню Віктора Цоя «Перемен требуют наши сердца». Так вони протестували проти арешту на 10 діб двох діджеїв, які ввімкнули цю ж пісню на державному заході напередодні.

Що то за діджеї, через яких відбулася акція?

У Мінську 7 серпня відбувся суд над діджеями Владиславом Соколовським і Кирилом Галановим. Вони поставили 6 серпня пісню Віктора Цоя «Перемен!» на міському святі, куди приїхала опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тіхановська після заборони її мітингу на іншому майданчику.

Діджеям інкримінували дві статті: «Дрібне хуліганство» та «Непокора законному розпорядженню або вимозі посадової особи». Суд арештував їх на 10 діб.

У Білорусі вибори, чи що?

Так, вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. Світлана Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента.

Утім Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Поділитись: