Світ

Венесуела майже припинила експорт нафти через санкції США

Интерфакс
Світ/Венесуела майже припинила експорт нафти через санкції США
Зберегти
Вигляд
Експорт нафти з Венесуели майже повністю припинився після того, як США оголосили про санкції проти найбільшої державної нафтовидобувної компанії Petroleo de Venezuela SA.

Напередодні у Міністерстві фінансів США пояснили, що санкції проти венесуельського нафтового експорту набудуть чинності лише 28 квітня, проте попит на неї впав вже зараз. Так, більшість нафтових торговців побоюються купувати нафту через можливі економічні та політичні наслідки.

Через припинення відвантаження нафти нафтосховища Венесуели почали різко наповнюватися. Більше того, біля берегів Венесуели наразі стоять декілька заповнених нафтою танкерів, які влада країни утримує, побоюючись, що дохід від продажу цієї нафти потрапить на рахунки визнаного США та низкою інших країн лідера Венесуели Хуана Гуайдо.

Окрім заборони на торгівлю нафтою з Венесуельськими державними компаніями, США також заморозили активи Венесуели на 7 мільярдів доларів. Зазначається, що у разі не розблокування цих активів протягом року Венесуела може втратити до 11 мільярдів доларів доходів.

Зазначимо, що США оголосили про запровадження санкцій проти Венесуели 29 січня. Потім у Мінфіні США пояснили, що санкції набудуть чинності 28 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Нагадаємо, що 23 січня президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом Венесуели. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі та Еквадор. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Пов`язані новини