ENRU

Венеціанська комісія радить відкликати закон про Антикорупційний суд віце-спікера Сироїд

Венеціанська комісія дійшла висновку, що законопроект №6011 про Антикорупційні суди авторства віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд і депутатів Єгора Соболєва та Сергія Лещенка, повинен бути відкликаний.

Про це йдеться у висновку комісії, передає «Інтерфакс-Україна».

Замість нього комісія пропонує президенту Петру Порошенко внести до Верховної Ради відповідний законопроект від свого імені, який буде відповідати Конституції України і стандартам Ради Європи.

В цілому Венеціанська комісія дає позитивну оцінку судовій реформі, що проводиться Україні.

У своєму висновку Венеціанська комісія наголошує на необхідності створення в Україні Антикорупційного суду, але в той же час застерігає від політизації процесу добору суддів.

Зокрема, у висновку зазначається, що необхідно ввести додаткові гарантії для забезпечення незалежної процедури призначення суддів.

У висновку допускається з урахуванням «особливого становища» залучення міжнародних організацій до процедур відбору суддів, але відзначається, що «така участь має відповідати принципам суверенітету України».

Судді Антикорупційного суду «повинні бути досвідченими, спеціалізованими, адекватно захищеними і обраними шляхом, який забезпечує сильні захисні механізми їх чесноти і незалежності».

Аналізуючи законопроект, комісія зазначає, що відхилення від загальних правил призначення суддів повинні обмежуватися лише тим, що необхідно для ефективного функціонування антикорупційних судів.

Наразі до парламенту внесено два законопроекти №6011 (авторства Оксани Сироід і Івана Крулько) і №6529 (авторства Сергія Алексєєва).

6 жовтня Венеціанська комісія підтримала створення Антикорупційного суду в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мене немає півтора роки, поки створиться Антикорупційний суд, — Порошенко

13 липня на прес-конференції у Києві Юнкер заявив, що створення Палати з протидії корупції в судовій системі буде достатнім.

Депутатка Європарламенту Ребекка Хармс заявила, що здивована заявою Юнкера щодо створення антикорупційної палати. У Національному антикорупційоному бюро заявили, що в Україні немає альтернативи створенню окремого Антикорупційного суду.

Водночас у представництві Євросоюзу в Україні заявили, що немає значення, як цей орган «називатиметься та яким чином буде створений, а головне, щоб він був незалежним».

Раніше ЄС наполягав на створенні спеціального Антикорупційного суду. А Transparency International EU виступила проти створення антикорупційних палат в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шпаргалка» для депутата: 5 «найгарячіших» законопроектів осені

Підписуйтесь на наш канал у Telegram