Верховний суд переніс розгляд справи «жучків в акваріумі» керівника САП Холодницького
Верховний суд України переніс розгляд скарги Національного антикорупційного бюро, яке хоче звільнити Назара Холодницького зпосади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Верховний суд України переніс розгляд скарги Національного антикорупційного бюро, яке хоче звільнити Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Розгляд скарги перенесли на 18 грудня, передає кореспондент Громадського.
Цей позов НАБУ подало проти Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії (КДКП) після того, як комісія вирішила залишити Холодницького на посаді, попри те, що в його діях знайшли порушення.
Представник Антикорупційного бюро Ігор Ярчак сам попросив перенести засідання.
«Ми наразі ще не отримали певні документи, які хочемо використати у своїй скарзі до КДКП», — сказав Ярчак у коментарі Громадському.
Зі свого боку, представник КДКП Станіслав Погребняк каже, що НАБУ взагалі не має підстав подавати таку скаргу.
«Оскаржити рішення комісії може лише прокурор, щодо якого й було ухвалене рішення. У цій ситуації це Холодницький. Тому не зовсім зрозуміло, що збирається оскаржувати НАБУ», — сказав Громадському Станіслав Погребняк.
Нагадаємо, 16 серпня Верховний суд отримав скаргу НАБУ на рішення КДКП про винесення догани Холодницькому. 21 серпня Верховний суд у складі Касаційного адміністративного суду відхилив цю скаргу.
Як повідомлялося, генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав наказ про оголошення догани главі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ
26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти його. Глава САП отримає догану.
На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Національним антикорупційним бюро.
Директор НАБУ оскаржуватиме догану главі САП Холодницькому.
У США заявили, що Холодницький мав би піти з посади для збереження репутації САП.
Холодницькому закидають такі порушення:
• невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків;
• розголошення таємниці слідства;
• вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, в чесності та непідкупності органів прокуратури;
• грубе порушення правил прокурорської етики;
• втручання в службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів.
Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.
3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара».
Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.
Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького
Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.
У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».
На початку липня «Центр протидії корупції» закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.
- Поділитися: