Акція біля місця проведення форуму «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», на якому виступив Петро Порошенко, Київ, 29 січня 2019 року. Учасники тримають плакат із написом «Вибачте, так а хто замовив Гандзюк?»
Фото:

Василь Пехньо/Громадське

Кілька людей прийшли до місця проведення форуму «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», який відвідає президент Петро Порошенко, з вимогою розслідувати вбивство радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк.

Вони тримали в руках надруковані плакати з написами «Вибачте, так а хто замовив Гандзюк?» та закресленими прізвищами голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука (у своєму зверненні 29 січня батько Гандзюк заявив, що вони тісно співпрацюють з підозрюваним в організації вбивства його доньки).

«Ми не сподіваємося, що ці банери побачить президент. Ми вкотре нагадуємо та вимагаємо розслідування вбивства Каті Гандзюк», — сказав очільник київського Нацкорпусу Сергій Філімонов.

На одного з учасників акції, Сергія Стерненка, вже почали складати адміністративний протокол за несанкціоновану акцію.

Акція біля місця проведення форуму «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», на якому виступив Петро Порошенко, Київ, 29 січня 2019 року. На плакатах закреслені прізвища голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука
Фото:

Василь Пехньо/Громадське

Раніше Луценко заявив, що вже знає прізвище замовника вбивства Гандзюк.

4 грудня стало відомо, що у справі вбивства Гандзюк оголосили ще одну підозру. Сьомим підозрюваним є громадянин на прізвище Левін За версією слідства, саме Левін був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк. За словами генпрокурора, Левін виїхав з України в день, коли поліція затримала перших підозрюваних у справі.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: