Доходи бюджету за три квартали 2019 року виконали на 94,6% від розпису. Тобто до бюджету не надійшло 5,4% запланованих доходів.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів України.

Найбільше на невиконання бюджету вплинуло падіння надходжень Податку на додану вартість, який є найбільшим бюджетоутворюючим податком в Україні.

Так, ПДВ з виготовлених в Україні товарів недоотримали на 11,2%, а ПДВ на імпортні товари — на 13%. Такі низькі показники надходження у Мінфіні пояснюють зміцненням курсу гривні та зменшення обсягів розмитнення газу Нафтогазом.

«За оперативною інформацією сплата Нафтогазом України ПДВ від імпорту природного газу за січень-серпень 2019 року до відповідного періоду минулого року скоротилася на 6,4 млрд до 1,7 млрд грн», — повідомляють у Мінфіні.

Акцизів від початку року надійшло до бюджету лише на 79,5% від запланованої суми, а доходи від ренти за користування надрами склали 81,3% від запланованих.

«Дефіцит загального фонду Державного бюджету за дев’ять місяців 2019 року становив 25,8 млрд грн і був профінансований за рахунок запозичень. Надходження від приватизації становили лише 0,4 млрд грн або 2,3% від річного плану», — зазначають у Мінфіні.

За даними Держказначейства, у вересні бюджет недоотримав 7,3% запланованих доходів.

Раніше у Рахунковій палаті повідомляли, що через завищені очікування щодо курсу гривні, які закладалися у законопроєкт про державний бюджет на 2019 рік, а також через падіння курсу валют бюджет недоотримав 46,2 мільярда гривень. Також у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень. Водночас зміцнення гривні дозволило зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.

На початку вересня Україна повністю розрахувалася з Міжнародним валютним фондом за програмою 2014-2015 років, а також виплатила понад 1,1 мільярда доларів за євробондами. Для виплати боргів на початок вересня уряд накопичив 130 мільярдів гривень.

Поділитись: