Представниця України в Тристоронній контактній групі у Мінську, віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко наголосила, що відправка російських слідчих у Донецьк для «розслідування» вбивства ватажка так званої «ДНР» Олександра Захарченка є визнанням Росією окупації Донбасу.

Представниця України в Тристоронній контактній групі у Мінську, віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко наголосила, що відправка російських слідчих у Донецьк для «розслідування» вбивства ватажка так званої «ДНР» Олександра Захарченка є визнанням Росією окупації Донбасу.

Про це вона повідомила у Facebook.

Геращенко підкреслила, що відправлення російських слідчих для «розслідування» вбивства Захарченка є черговим порушенням українського суверенітету.

«По-перше, це грубе порушення українського законодавства, на нашій суверенній території слідчі дії можуть вести тільки українські слідчі органи, або ж — з дозволу відповідних структур, а ми росіянам таких дозволів не давали. По-друге, це й порушення Кримінального кодексу самої РФ, який передбачає, що слідчі органи можуть працювати тільки на території федерації. Й фактично це визнання РФ окупації Донбасу, якщо там вже шастають не лише військові , фсбшники, потіряшки, але й слідчі», — наголосила вона.

Вона додала, що українська сторона вимагала від Росії надати відповідну інформацію, проте РФ «категорично відмовилися надати ОБСЄ і Україні будь-яку інформацію про ці свої слідчі групи».

Віце-спікерка також розповіла, що бойовики та Росія не дозволили спостерігачам ОБСЄ оглянути тіла загиблих внаслідок замаху на Захарченка і не допустили їх до лікарень, у яких перебувають поранені.

«Це ще раз свідчить про російський слід зачистки подільників», — зазначила Геращенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «ДНР» після Захарченка: як живуть і що говорять жителі окупованих територій

31 серпня унаслідок вибуху в ресторані «Сепар» загинув ватажок бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко. Цю інформацію Громадському підтвердили у його прес-службі. 

За інформацією «Интерфакса», співробітники ФСБ прибули в Донецьк для «розслідування» вбивства Захарченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про загиблого ватажка самопроголошеної «ДНР» Олександра Захарченка

Унаслідок замаху на ватажка бойовиків так званої «ДНР» Олександра Захарченка 12 людей отримали травми та загинув охоронець Захарченка.

У Донецьку через загибель Захарченка закривали виїзд з міста.  Крім того, так звана влада «ДНР» закривала всі блокпости, зокрема пункти пропуску на російському кордоні і на адмінкордоні з «ЛНР». Також у «республіці» оголосили жалобу та скасували заняття в школах.

Федеральне російське агентство «Интерфакс» з посиланням на джерела серед силовиків «ДНР» повідомило, що в Донецьку затримали підозрюваних в замаху на Захарченка — це нібито «українські диверсанти».

Речниця СБУ Олена Гітлянська в коментарі Громадському не підтвердила інформацію про затримання нібито «українських диверсантів». СБУ розглядає дві версії вбивства ватажка «ДНР» Захарченка

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що за вибухом та вбивством Захарченка нібито стоїть «київський режим». Росія  вважає це терактом. Президент РФ Путін назвав вбивство Захарченка дестабілізацією і звернувся до жителів Донбасу. 

Російське видання «Комерсант» повідомило, що бойовики шукають пособників вбивства екс-ватажка самопроголошеної «ДНР» Олександра Захарченка серед його оточення.

В офісі українського омбудсмена повідомили, що в Донецьку вибили зізнання з 4 затриманих за вбивство Захарченка.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile