Світ

Військові Північної та Південної Корей вперше з часів розділення дружньо перетнули кордон

ВВС
Світ/Військові Північної та Південної Корей вперше з часів розділення дружньо перетнули кордон
Зберегти
Вигляд
Військові Північної і Південної Кореї здійснили кілька дружніх перетинів спільного кордону. Це сталося вперше з часів розділення. Солдати з обох сторін спостерігали за демонтажем охоронних постів в районі демілітаризованої зони.

Військові, перш ніж перетнути кордон, потисли одне одному руки.

«Це перший випадок з часів розділення Кореї, коли солдати Півночі і Півдня мирно перетнули демаркаційну лінію», — заявив міністр оборони Північної Кореї у своєму зверненні.

Раніше Північна та Південна Кореї домовилися відновити транспортне сполучення. Також військові Південної Кореї почали розмінування двох сухопутних ділянок на кордоні з Північною Кореєю.

18 вересня президент Південної Кореї Мун Чже Ін уперше за 11 років прилетів до Північної Кореї на саміт з лідером КНДР Кім Чен Ином. Раніше два президенти зустрічалися в демілітаризованій зоні на кордоні своїх держав.

Лідери двох Корей зустрілися 27 квітня у Пханмунджомі, місті в демілітаризованій зоні. Саме там у 1953-му домовилися про припинення вогню, що послужило фактичному закінченню Корейської війни. Однак формальної угоди про її завершення тоді так і не підписали.

У червні КНДР та Південна Корея відновили мирні переговори на вищому рівні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 70 років КНДР: «показовий мир» замість ядерної зброї (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Корейська війна тривала з 25 червня 1950 року до 27 липня 1953-го. Конфлікт розглядався як опосередкована війна між США та ООН з південного боку та армією Китаю і військово-повітряними силами Радянського Союзу з північного. У Корейській війні загинуло близько 150 тисяч військових США, Південної Кореї та їх союзників і приблизно 800 тисяч чоловік в арміях КНДР та Китаю. Серед мирного населення кількість вбитих оцінюється в 200 тисяч з боку КНДР і 1 мільйон з боку Південної Кореї.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Також він пообіцяв «не будити» президента Південної Кореї ракетними запусками

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує.

Пов`язані новини