У водах Азовського моря зафіксували провокативні дії з боку корабля Берегової охорони Федеральної служби безпеки РФ.

Про це повідомляє прес-служба штабу операції Об`єднаних сил.

Зазначено, що тактичні групи катерів Маріупольського загону морської охорони зі складу Об’єднаних сил фіксували провокації упродовж двох діб, приблизно в однакові часові періоди, після 21 год, у Маріупольському районі Азовського моря спостерігають незвичне явище. 

«З напрямку, де розпізнаний один з кораблів Берегової охорони ФСБ РФ, що тримається на певній відстані, з настанням темряви, відбувається освітлення катерів Морської охорони Держприкордонслужби України променем зеленого кольору. Так звані сеанси освітлення тривають по декілька хвилин», — повідомили у штабі ООС.

Там додали, що шкоди здоров’ю екіпажів та виходу з ладу технічних засобів після впливу променя не зафіксовано. Однак з огляду на те, що ці явища зафіксували на лінії розмежування на суходолі, було вжито відповідних заходів із захисту життя та здоров’я персоналу

Про ці факти військові повідомили територіальні підрозділи військової прокуратури, Національної поліції та Служби безпеки України.

Нагадаємо, 25 липня Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. Цей танкер зайшов під прапором у порт Ізмаїл під новою назвою NIKA SPIRIT. Наразі на затриманому танкері закінчили обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу судна та вилучили документи, необхідні для встановлення істини у провадженні. Затримане судно є речовим доказом, тому готується клопотання до суду про його арешт.

Росія одразу відреагувала на затримання й заявила, що «з'ясовує обставини події для застосування адекватних заходів».

В СБУ заявили, що екіпаж судна не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для затримання російських моряків встановлено не було. Росія не затримували й вони уже повернулися додому.

Останніми днями активно обговорюється можливість звільнення українських моряків, захоплених Росією у листопаді 2018-го року. Звільнити моряків закликав Зеленський. Про це він говорив із президентом РФ Володимиром Путіним.

Водночас, український дипломат, представник України в Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний закликав «зняти рожеві окуляри» й перестанемо анонсувати звільнення моряків за день-два. За його словами, це «важкучий» процес.

Поділитись: