Світ

Влада Британії відмовила у видачі візи племінниці Скрипаля — ВВС

7 квітня, 2018 10:53
Світ/Влада Британії відмовила у видачі візи племінниці Скрипаля — ВВС
Зберегти
Вигляд
Російська служба BBC з посиланням на джерела повідомила, що влада Великої Британії відмовила у видачі візи племінниці отруєного у Британії екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

Російська служба BBC з посиланням на джерела повідомила, що влада Великої Британії відмовила у видачі візи племінниці отруєного у Британії екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

Про те, що Вікторію Скрипаль не пустять до країни, дипломатичному оглядачеві BBC Джеймсу Ландейлу повідомило джерело в уряді.

«Судячи з усього, Росія використовує Вікторію як пішака. Якщо вона потрапила під вплив Кремля чи Кремль її до чогось примушує, вона теж стала жертвою», — зазначив співрозмовник.

Раніше російські ЗМІ розповсюдили запис телефонної розмови Вікторії Скрипаль та її двоюрідної сестри Юлії — доньки Сергія Скрипаля, яка постраждала від отруєння.

На записі Вікторія Скрипаль повідомляє про намір приїхати до Британії.

4 квітня вона повідомляла, що перебуває в Москві і чекає на візу.

«Вчора мене попросили залишитися в Москві, щоб сьогодні отримати візу. Ми стояли біля посольства Великої Британії і чекали дзвінка, але сьогодні паспорт з візою я не отримала», — повідомляла вона тоді.

Вона також додала, що ще раз спробує подати заявку на отримання візи.

Нагадаємо, 6 квітня екс-розвідник РФ Скрипаль вийшов з критичного стану. 5 квітня  Юлія Скрипаль зробила першу офіційну заяву після того, як вийшла з коми, через ймовірне отруєння.

28 березня поліція Британії повідомила, що екс-розвідника Скрипаля та його доньку Юлію отруїли в його будинку.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Пов`язані новини