Уряд Москви не дозволив проводити в центрі міста акцію на підтримку українського політв’язня Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії за звинуваченням у тероризмі.

Уряд Москви не дозволив проводити в центрі міста акцію на підтримку українського політв’язня Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії за звинуваченням у тероризмі.

Про це повідомила організаторка акції, письменниця Аліса Ганієва у Facebook.

За її словами, відмову у проведенні акції видала префектура Центрального адміністративного округу Москви.

«Заступниця префекта Л.І. Тітулова послалася на те, що ми начебто будемо заважати містянам та порушувати їх права. Жодної альтернативи нам не запропонували», — написала вона.

Ганієва заявила, що планує провести 2 червня акцію на підтримку Сенцова, попри заборонну. За її словами, захід відбудеться «у межах закону».

30 травня на Майдані у Київі організували акцію на підтримку політв’язнів Сенцова й Кольченка.

#FreeSentsov: усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. 

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», — лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

«Дзвоніть, кричіть, пишіть політикам»: громадські діячі Чехії закликали звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Павло Калашник

Поділитись: