Власник Louis Vuitton Бернар Арно втратив перше місце у списку найбагатших людей світу за версією журналу Forbes через спалах нового коронавірусу в Китаї, епідемія якого вже призвела до смерті принаймні шести людей.

Як повідомляє Forbes, список найбагатших людей знову очолює засновник Amazon Джеффі Безос.

Станом на 21 січня статки Безоса зросли на 489 мільйонів доларів — до 116,1 мільярда. У свою чергу, на рахунках Арно поменшало на 3,7 мільярда — до 112,9 мільярда.

Як повідомляється, Арно втратив першість, ймовірно, через падіння акцій Louis Vuitton на тлі спалаху нового вірусу в Китаї. Аналітики припускають, що це може вплинути на ринок люксових товарів, продаж яких зазвичай зростає перед китайським Новим роком (у цьому році його святкують 25 січня).

18 січня повідомлялося, що, за даними рейтингу мільярдерів журналу Forbes, власник Amazon Джеф Безос уже не є найбагатшою людиною світу, поступившись президенту модного дому Louis Vuitton французу Бернару Арно.

Нагадаємо:

  • Після спалаху пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, який зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року, новий невідомий коронавірус виявили у понад 200 людей у Китаї.
  • За останніми даними, від нового вірусу померли вже шестеро людей, аеропорти у всьому світі посилюють перевірку пасажирів, що прилітають з Китаю.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає можливість оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я щодо вірусу — як це було зроблено зі свинячим грипом та вірусом Еболи. Рішення мають ухвалити на засіданні 22 січня.
  • Вірус вже зафіксували за межами Китаю, зокрема в ТаїландіЯпонії, Південній Кореї та США.

Нова інфекція може спричинити різні хвороби. Наразі вона проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. Однак вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: