Волкер міг лобіювати поставки Javelin Україні в інтересах компанії-виробника — Politico
Колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер міг лобіювати поставки Україні протитанкових комплексів Javelin, маючи конфлікт інтересів.
Про це повідомляє Politico.
Як нагадує видання, Волкер обіймав посаду у великій лобістській компанії BGR Group, а також є виконавчим директором Інституту Маккейна, вашингтонського аналітичного центру.
Фактично Волкер був спецпредставником США як «доброволець», зберігаючи свої оплачувані місця роботи. Обидві названі компанії мають фінансові зв’язки з фірмою Raytheon, яка виробляє комплекси Javelin і яка отримала мільйонні прибутки від рішення президента Дональда Трампа почати поставки цих комплексів Україні.
Видання наголошує, що зараз Волкера ніхто не обвинувачує у конфлікті інтересів через те, що він підтримував ідею поставок Javelin Україні.
Нагадаємо, попередня адміністрація президента Барака Обами відмовлялась надавати Україні летальну зброю. Волкер був далеко не єдиним американським політиком, який закликав надати Києву таку зброю.
Курт Волкер пішов у відставку з посади спецпредставника Держдеп США з питань України на фоні скандалу навколо Трампа, якого звинувачують у тиску на українську владу і президента Володимира Зеленського зокрема з метою «дати хід» провадженню проти сина Джо Байдена, бо він ймовірно буде його основним конкурентом на наступних виборах.
У 2017 році колишнього представника США при НАТО Курта Волкера призначили посланником Держпартаменту США щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Практика мати спецпредставників у різних країнах звична для американців, але у випадку України така посада була створена вперше.
Волкер починав кар'єру аналітиком ЦРУ в 1986-му, невдовзі приєднався до Державного департаменту.
У 1997-му він працював із сенатором Джоном Маккейном, а за рік долучився до місії США при НАТО, де провів три роки.
Волкер був виконавчим директором Ради національної Безпеки США. У цій ролі готував два саміти НАТО – у 2002 у Празі, присвячений переговорам щодо приєднання до НАТО країн Східної Європи, та у Стамбулі 2004, який запам’ятався складними стосунками з Росією і був проігнорований Володимиром Путіним.
У 2008-му за президентства Джорджа Буша Волкер став послом США при НАТО, отримавши схвальні відгуки за свою діяльність.
Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною» і займеться справою Байдена. 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу.
- Поділитися: