Світ

Виданого Україною росіянина Тумгоєва побили під час етапування — «Кавказ.Реалії»

6 жовтня, 2018 19:34
Світ/Виданого Україною росіянина Тумгоєва побили під час етапування — «Кавказ.Реалії»
Зберегти
Вигляд
Громадянина РФ Тимура Тумгоєва, якого Україна екстрадувала до Росії через звинувачення у причетності до терористичного угруповання «Ісламська держава», побили під час етапування.

Громадянина РФ Тимура Тумгоєва, якого Україна екстрадувала до Росії через звинувачення у причетності до терористичного угруповання «Ісламська держава», побили під час етапування.

Про це повідомляє «Кавказ.Реалії» з посиланням на представника благодійної організації Vayfond, який спілкувався із родичем Тумгоєва.

Цей родич розповів, що говорив по телефону із Тумгоєвим, коли той перебував у СІЗО П’ятигорська перед етапуванням до Владикавказа.

«Його увезли, сказали, що етап на Владикавказ. Тимура побили, він навіть частково втратив пам’ять. Він дуже просив не забувати про нього і допомогти, як тільки це можливо. Він також сказав, що йому загрожує від 15 років в’язниці до довічного. Які саме це статті, не сказав», — цитує видання одного з близьких Тумгоєва.

13 вересня прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням «вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів».

У Росії Тумгоєва обвинувачують у тому, що він брав участь в бойових діях у Сирії в складі одного з формувань угруповання «Ісламська держава».

Як стверджують у Генпрокуратурі, екстрадований у РФ Тумгоєв зізнався, що воював у Сирії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна видала ФСБ росіянина Тумгоєва: що відомо

Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій влаштували акцію під будівлею ГПУ у зв’язку з екстрадицією до Росії Тимура Тумгоева.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.

Глава ГПУ заявив, що Європейський суд із прав людини відмовив адвокатам Тумгоєва у зупинці його екстрадиції ще у 2016 році. А також, що до завершення процедури екстрадиції Тумгоєва жодних заяв про участь у добровольчому батальйоні не надходило.

Натомість добровольці заявляють, що Тумгоєв воював на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «З військовими в окопах сидять та чергують»: що відомо про «неофіційні» добробати на Донбасі

Більше про:
# побиття
# Росія
Пов`язані новини