Президент Володимир Зеленський під час «нормандського формату» у Парижі говоритиме про терміни обміну полоненими та припинення війни на Донбасі.

Про це він сказав в етері «Свобода слова з Савіком Шустером» на телеканалі «Україна».

«Я хочу точно розуміти, що якщо ми йдемо по Мінську (йдеться про Мінські угоди — ред.), обмін: скільки людей, що таке «всіх на всіх». Тому що там є списки узгоджених і неузгоджених (полонених — ред.)», — розповів глава держави.

Також президент хоче розуміти, хто «нестиме відповідальність за припинення вогню».

«Не тільки ОБСЄ, для мене дуже важливо, якщо ми говоримо про припинення вогню, ми будемо говорити не в мінському форматі, не на засіданні у тристоронній групі, а будемо дивитись очі в очі з президентом Російської Федерації», — запевнив Зеленський.

Він додав, що «хоче повернутися з конкретними результатами» і вірить у підтримку Європи.

Раніше повідомлялось, що понад 70% українців готові до компромісу з Росією та так званими «ЛНР» і «ДНР» заради миру на Донбасі.

У команді Зеленського вже заявляли, що готові провести конституційну реформу після «нормандського саміту».

Водночас у Кремлі допустили, що за підсумками саміту буде ухвалений документ «не зобов'язального характеру».

У випадку провалу переговорів з Росією в Офісі Зеленського готові «побудувати стіну» на Донбасі.

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile