Народна депутатка Надія Савченко у відповідь на звинувачення генпрокурора у підготовці теракту у Верховній Раді заявила, що хотіла налякати владу.

Народна депутатка Надія Савченко у відповідь на звинувачення генпрокурора в підготовці теракту у Верховній Раді заявила, що хотіла налякати владу.

Про це вона сказала на засіданні комітету Ради з питань регламенту.

«Вербувати мене не варто, я чудово знала, яка група біля мене, що мене пишуть, і я вирішила, що раз уже так, то чому я маячню не прорахую до кінця. Те, що я хвора, неодноразово намагалися довести, але будь-яка перевірка покаже, що я абсолютно здорова. Я малювала неможливі до виконання конструкції. Чому ви не сказали, що міномети мають бути у сміттєвозах? Я хотіла налякати вас», — заявила вона.

Вона заявила, що навмисно дала можливість СБУ відстежити її поїздки на непідконтрольну територію та дії на Донбасі, щоб дати їм зачіпки.

«Я робила політичну провокацію, ці офіцери підігрували мені», — сказала Савченко.

Ситуацію щодо нібито пронесення вибухівки до сесійної зали Верховної Ради вона пояснила так:

«У мене в сумці були папери й гранати, от ці (фрукти — ред.). Виходячи з Ради Матіос сказав: щось у вас важка сумка, у вас що гранати в сумці?», — сказала Савченко.

Савченко на засіданні комітету дістала із сумки фрукти зі словами «Так, я принесла гранати» Фото: Настя Станко/Громадське

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

15 березня Савченко прийшла на допит до СБУ та дала брифінг. Депутатка на брифінгу заявила: «Хто не думав підірвати Банкову або Верховну Раду? Ми що, живемо в 37-му році, у сталінські часи, коли це є злочином? Про це що не можна говорити на вулиці? У нас про це не говорить тільки ледачий».

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі ГПУ мають докази того, що депутатка Савченко планувала теракт у залі Верховної Ради.

Рада одразу ж виключила депутатку Надію Савченко з Комітету з питань національної безпеки та оборони. Того ж дня, 15 березня,  Регламентний комітет Ради отримав подання ГПУ на арешт Савченко.

Нагадаємо, депутатку Надію Савченко викликали на допит до СБУ у зв'язку з розслідуванням провадження стосовно арештованого переговорника Володимира Рубана. Сама депутатка заявила, що вимагає вручити повістку на допит в СБУ їй особисто в руки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Савченко: У Раді ніколи не вибухнула б граната, якби там була хоч одна невинна душа

Поділитись: