Рада національної безпеки США заперечила причетність країни до спроби держперевороту у Венесуелі 3 травня, заявивши, що в інакшому разі вона б не була невдалою.

Відповідну заяву відомство поширило у Twitter.

«Уряд США не має ніякого стосунку до нещодавніх подій у Венесуелі. Протилежні заяви не мають під собою ґрунту. Якби цю операцію планували США, як це заявляє (президент Венесуели Ніколас — ред.) Мадуро, якого звинувачують у незаконній торгівлі наркотиками, то вона була б таємною, прямою й дієвою», — йдеться в повідомленні Ради національної безпеки США.

Йдеться про події 3 травня, коли група озброєних чоловіків вирушила з Колумбії до Венесуели, намагаючись усунути від влади президента Ніколаса Мадуро, але їх викрили. Кількох нападників було вбито, інших — затримано. Серед них опинилося двоє громадян США.

За невдалою спробою держперевороту стоїть колишній американський спецназівець Джордан Гудро, який начебто уклав контракт на 213 мільйонів доларів із лідером венесуельської опозиції Хуаном Гуайдо.

Влада США і Колумбії свою причетність до подій спростовують.

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина (пізніше відмовилася), Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
  • Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.
  • 5 січня 2020 року уряд Венесуели оголосив, що очільником законодавчого органу обрано колишнього члена партії «За справедливість» Луїса Пару. Натомість незгодні з рішенням опозиційні депутати переобрали Хуана Гуайдо, який був на посаді з січня 2019 року.
Поділитись: