Президент-утікач Віктор Янукович та його екс-керівник виборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт брали участь у відмиванні коштів через Swedbank. Про це повідомляє міжнародна журналістська організація OCCRP з посиланням на шведське видання SVT.

Повідомляється, що компанія-одноденка, яку використовували для передачі хабарів Януковичу, також перераховувала гроші Манафорта.

Хабар Януковичу на суму понад 4 мільйона доларів було зареєстровано як авторську винагороду за книгу, яку він, як заявлялось, написав.

Ці гроші пройшли крізь низку компаній, включаючи Vega Holding Limited. Ця компанія, у свою чергу, перерахувала понад 25 мільйонів доларів на користь Inlord Sales LLP — компанії, що фігурувала в справі Пола Манафорта.

В лютому 2012 року Inlord перевів майже мільйон доларів на рахунок Манафорта на Кіпрі. Цей дохід Манафорт приховав від влади у США.

Також SVT виявило, що Vega перерахувала 100 тисяч доларів організації «Проект перехідних демократій» (Project on Transitional Democracies). Ця організація, за повідомленням видання Vice News, співпрацювала з Манафортом над організацією зустрічей для Януковича з американськими посадовцями.

Так, Янукович вивів з допомогою банку щонайменше 3,6 мільйона доларів у 2011 році.

Як згодом стало відомо, Рада директорів Swedbank вирішила звільнити президента банку Бірґіт Боннесен після повідомлень у ЗМІ про схеми відмивання грошей.

Нагадаємо,13 березня Манафорта засудили до 3,5 років в'язниці за звинуваченнями у змові, пов'язаними з його діяльністю в Україні. Раніше Федеральний суд США засудив Манафорт до майже 4 років (47 місяців) ув’язнення за ухиляння від сплати податків та банківські махінації. Загалом Манафорт отримав 7,5 років в'язниці.

Також суд США визнав, що екс-глава штабу Трампа Пол Манафорт свідомо збрехав слідчим.

Спецпрокурор Мюллер рекомендував засудити Манафорта у цій справі терміном від 19 до 24 років ув'язнення за обвинуваченням у справі про фінансові злочини.

На початку лютого 2018 стало відомо, що Манафорт продовжував займатися політичними питаннями в Україні після того, як йому оголосили обвинувачення.

Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile