ЄС 15 жовтня запровадить нові санкції проти Росії через отруєння Скрипаля — The Telegraph
Під час переговорів у Люксембурзі 15 жовтня міністри закордонних справ країн — членів Євросоюзу затвердять нові санкції проти Росії через застосування хімічної зброї під час отруєння екс—агента російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.
За даними видання, на запровадженні нових обмежувальних заходів 15 жовтня наполягають Франція та Велика Британія.
Зазначається, що нові санкції передбачають включення до чорного списку керівників та високопосадовців розвідувальних відомств Росії, що означає замороження їхніх активів і заборону в'їзду до країн ЄС.
Перед зустріччю в Люксембурзі глава МЗС Великої Британії Джеремі Хант провів переговори з колегами із Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини, Словенії, Болгарії, Хорватії та Румунії. Хант подякував їм за підтримку та рішучість «в межах глобальних зусиль з припинення використання хімічної зброї».
Також глава МЗС Сполученого Королівства наголосив, що санкції будуть запроваджені не тільки проти РФ, а й проти інших країн, які використовують хімічну зброю.
«Упродовж багатьох років діє міжнародне табу на застосування хімічної зброї, однак після Сирії та Солсбері заборона знаходиться під загрозою. Зараз ми повинні провести червону лінію для всіх, хто намагається використовувати цю жахливу зброю. Вони повинні розуміти, що відповідальність за це буде занадто високою», — підкреслив Хант.
Раніше повідомлялося, що третім підозрюваним в отруєнні Скрипаля може бути росіянин Федотов.
9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні екс-російського розвідника Сергія Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.
Раніше, 26 вересня, The Insider і Bellingcat повідомили, що Анатолій Чепіга — це справжнє ім'я Руслана Боширова. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».
У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія.
Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії».
5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».
Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів
Російське видання «Новая газета» дізналося, що номер телефону з документів Олександра Петрова, одного з двох підозрюваних в отруєнні екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля, майже збігається з номерами телефонів декількох підрозділів Міноборони РФ. Журналісти подзвонили за номером із документів підозрюваного в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова — слухавку взяли в Міноборони РФ.
26 вересня видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга.
Більше того, колишній журналіст «Центру управління розслідуваннями» Сергій Канєв, який брав участь у розслідуванні The Insider і Bellingcat стосовно підозрюваних в отруєнні Скрипаля, повідомив Громадському, що полковник російського розвідувального відомства ГРУ Анатолій Чепіга («Руслан Боширов»), якого Велика Британія підозрює в отруєнні Скрипаля, очолював операцію з вивезення до Росії екс-президента Віктора Януковича.
2 жовтня екс-охоронець Януковича попросив суд допитати його щодо генерала ГРУ Чепіги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полковник ГРУ Чепіга-«Боширов» міг керувати евакуацією Януковича з України: що відомо
Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.
- Поділитися: